OSM Piątnica zwyciężyła w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich w kategorii Przedsiębiorstwo Zielonych Rozwiązań


Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy została laureatem prestiżowego 16. Rankingu Spółdzielni Mleczarskich w kategorii Przedsiębiorstwo Zielonych Rozwiązań. Wyróżnienia w Rankingu prowadzonym przez Polską Izbę Mleka przyznawane są polskim firmom mleczarskim, które wyznaczają nowe standardy i kierunki rozwoju dla całej branży.

Ogłoszenie zwycięzców Rankingu nastąpiło podczas uroczystego finału 20. Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Białymstoku.
Czołowym Przedsiębiorstwem Zielonych Rozwiązań w 16. Rankingu Spółdzielni Mleczarskich została OSM Piątnica, a nagrodę odebrał Prezes OSM Piątnica – Zbigniew Kalinowski. Spółdzielnia otrzymała wyróżnienie za liczne działania na rzecz ochrony środowiska, m.in.: prowadzenie inwestycji redukujących wpływ produkcji na zmiany klimatyczne, zaangażowanie w prace badawczo-rozwojowe mające na celu zmniejszenie oddziaływania przedsiębiorstwa na środowisko, wspieranie dostawców we wprowadzaniu praktyk związanych ze zrównoważoną produkcją mleka oraz angażowanie pracowników w akcje i działania na rzecz ochrony środowiska.

Nagroda przyznana OSM Piątnica w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich potwierdza, że Spółdzielnia jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się mleczarni w kraju. Stanowi także przykład dla całego sektora mleczarskiego w zakresie działań podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju.

O Międzynarodowym Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
20. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbyło się w dniach 20-21 września br. w Białymstoku. Jest to największe wydarzenie branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej cieszące się wielkim uznaniem przedstawicieli branży oraz organizacji rządowych z całego świata.
W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset przedstawicieli sektora mleczarskiego z ponad 15 krajów świata. W wydarzeniu uczestniczył także Komisarz Unii Europejskiej ds. Rolnictwa - Janusz Wojciechowski. W trakcie trwania Forum podejmowano między innymi tematy związane ze zrównoważonym mleczarstwem i omawiano kierunki zmian sektora mleczarskiego. Ważnym punktem wydarzenia było podpisanie porozumienia między przedstawicielami sektora mleczarskiego z Polski i Ukrainy.

 


Mamy już 20 lat!

20 lat MH 2 kolo cs5

Miesięcznik Handlowy Archiwum

All 2023
 
 

Reklamy z Miesięcznika