NielsenIQ Breakthrough Innovation – Piątnica Roślinna z tytułem „Najbardziej Przełomowej Innowacji w Polsce 2022 roku” w kategorii Wege

NIQ 2 Napoje PiatnicaNapoje Piątnica Roślinna uznane zostały za jedną z najbardziej przełomowych innowacji w Polsce według NielsenIQ Breakthrough Innovation Report Poland 2022. Międzynarodowa pracownia badawcza NielsenIQ przyznaje to wyróżnienie produktom, które znacząco wpływają na rynek FMCG, osiągają wysokie wyniki sprzedaży oraz zyskują uznanie konsumentów.
Breakthrough Innovation Report Poland to przygotowane przez ekspertów NielsenIQ zestawienie największych innowacji z branży FMCG. Wyróżnienie przyznane napojom roślinnym to duży sukces Piątnicy, która już po raz kolejny znacząco wpłynęła na rynek, wprowadzając tak unikalne i innowacyjne produkty. Są one odpowiedzią Piątnicy na dynamicznie rozwijający się rynek produktów roślinnych i stanowią propozycję dla osób poszukujących różnorodności, otwartych na nowe smaki, chcących urozmaicić swoją dietę, a także dla tych, którzy nie mogą spożywać nabiału lub go ograniczają.

Przełomowa innowacja FMCG – świeże napoje roślinne w butelkach
Wprowadzeniu produktów na rynek towarzyszyły istotne założenia: produkty miały być innowacyjne, wyróżniać się na rynku, a jednocześnie zachowywać podstawowe atrybuty wyrobów z Piątnicy – świeżość oraz doskonały smak. Ważnym kryterium było też odróżnienie ich od innych napojów roślinnych dostępnych w kartonowych opakowaniach umieszczanych na regałach. Napoje Piątnicy Roślinnej pojawiły się więc w sklepowych lodówkach w charakterystycznej, wygodnej butelce z rączką. Dzięki temu doskonale wpisują się w dotychczasowe skojarzenia konsumentów związane z Piątnicą – są to produkty świeże, a więc wymagające przechowywania w warunkach chłodniczych, o najwyższej jakości, naturalnym składzie, znakomitym smaku i szerokim zastosowaniu. Nowa linia produktowa dzięki ekspozycji poza dedykowaną półką z produktami wege, w sąsiedztwie tradycyjnego nabiału, pozwala na dotarcie z nowościami nie tylko do wegan, ale w sposób naturalny rozszerza grupę odbiorców o fleksitarian oraz aktualnych konsumentów produktów z Piątnicy.

O rankingu NielsenIQ Breakthrough Innovation
Ranking najlepszych innowacji w Polsce jest niezależnym przedsięwzięciem firmy NielsenIQ Polska. W pierwszej części badania przeanalizowano innowacje wprowadzone na polski rynek w 2022 r. pod kątem wygenerowanej przez nie wartości sprzedaży. Drugim etapem była ocena dokonana przez 900 konsumentów pod kątem unikatowości produktów oraz ich relewantności, czyli zdolności do zaspokojenia potrzeb. Finalny ranking najlepszych nowości w poszczególnych 15 kategoriach ustalono poprzez zsumowanie pozycji danego produktu w części sprzedażowej oraz konsumenckiej. Piątnica Roślinna zwyciężyła w kategorii „Wege i substytuty nabiału i mięsa”.
Warto dodać, że tytuł najbardziej przełomowej innowacji roku to kolejne wyróżnienie dla napojów Piątnicy Roślinnej. Na początku 2023 roku nagrodzone zostały one także w plebiscycie RoślinnieJemy w kategorii Najlepsza Nowa Marka Roślinna 2022.


Mamy już 20 lat!

20 lat MH 2 kolo cs5

Miesięcznik Handlowy Archiwum

 
 

Reklamy z Miesięcznika